SÖK PÅ SIDAN

Kontakta fagersta kommun

Postadress:
Fagersta kommun
737 80 Fagersta

Telefon:

0223-440 00

Fax:

0223-171 01

Öppettider:

7.30-12.00 och 13.00-16.00

Besök oss:

Norbergsvägen 19 
737 80 ­Fagersta

Socialförvaltning







Namn

Befattning

E-postadress

Telefonnummer

Andersson Nina 

Enhetschef Gruppboende Blankavägen, Stolpvretens LSS

Floravägens serviceboende

Kontaktperson LSS

Externa placeringar

nina.andersson@fagersta.se

0223-445 80

Billström Susanne

Avdelningschef
Social hållbarhet

susanne.billstrom@fagersta.se

02253-448 75

Blomberg Eva 

Avdelningschef
Vård och Omsorg

eva.blomberg@fagersta.se

0223-442 78

Cedergren Monica

Enhetschef
Vårdboende Malmen

monica.cedergren@fagersta.se

0223-442 20

Eriksson Anna

Utredare

anna.eriksson@fagersta.se

0223-448 68

Eriksson Mats 

Chef integrationscentrum

mats.eriksson@fagersta.se

0223-440 78

Flyckt Susanne

Processledare biståndshandläggning

susanne.flyckt@fagersta.se

0223-443 39

Fogelberg Johan

Verksamhetschef Stödcentrum

Enhetschef
Norrbyplan HVB

johan.fogelberg@fagersta.se

0223-440 60

Granström Maria

Enhetschef
Vårdboende Solliden
inklusive Aspen och Skänken

Korttidsplatser Visiten

Boendeplanering Samverkan med regionen; in- och utskrivningsklar

maria.granstrom@fagersta.se

0223-448 58

Gäfvert Carina 

Biträdande enhetschef
Vårdboende Solliden
inklusive Aspen och Skänken

Korttidsplatser Visiten

Boendeplanering Samverkan med regionen; in- och utskrivningsklar

carina.gafvert@fagersta.se

0223-443 31

Hage Ann-Sofi

Utvecklingsledare IKT

ann.sofi.hage@fagersta.se

0223-446 36

Hedman
Ann Cathrin

Enhetschef Sysselsättning och boendestöd SoL

Kolarbygården
Specialistboende

Sundet på Solliden

Stolpvretens psykiatriboende

Psykiatrisamordnare

anncathrin.hedman@fagersta.se

0223-446 01

Hedlin Mattias

IT-utvecklare

mattias.hedlin@fagersta.se

0223-442 24

Helsing Pia 

Enhetschef
Personlig assistent

Ledsagare LSS

Pool

Bemanningscentral

PAN

pia.helsing@fagersta.se

0223-445 82

Ivarsson Jenny

Enhetschef
Demensboende Nybo

jenny.ivarsson@fagersta.se

0223-445 30

Iveblad Grahn Elisabet

Utredare

Enhetschef administrativa enheten

elisabet.iveblad.grahn@fagersta.se

0223-442 09

Johansson Görhagen Erica

Anmälan om föräldraskap

erica.johansson.gorhagen@fagersta.se

0223-445 14

Kallioniemi Elisabeth

Biträdande enhetschef
Hemtjänst
Trygghetslarm

elisabeth.kallioniemi@fagersta.se

0223-445 13

Karlsson Yvonne

Enhetschef
Hemtjänst
Trygghetslarm

yvonne.karlsson@fagersta.se

0223-442 12

Kling Helena

Enhetschef Försörjningsstöd

helena.kling@fagersta.se

0223-441 95

Korpelin Sari

Avdelningschef
Individ- och familjeomsorg

sari.korpelin@fagersta.se

0223-442 67

Lindgren Lina

Utredare

lina.lindgren@fagersta.se

0223-440 54

Ludvigson Petra 

MAS, medicinskt ansvarig sjuksköterska.
Kvalitetschef

petra.ludvigson@fagersta.se

0223-441 71

Mazetti Victor

Enhetschef
Daglig verksamhet

victor.mazetti@fagersta.se

0223-445 51

Nyström Henrik 

Verksamhetsansvarig Alltjänst

henrik.nystrom@fagersta.se

0223-440 59

Olsson Eva

Biträdande enhetschef
Vårdboende Malmen

eva.olsson@fagersta.se

0223-443 42

Ramström Sabina 

Enhetschef
Koltrasten

Nattpatrullen

Ledsagare SoL

Kontaktperson SoL

Frivilligcentral

Anhörigstöd

Öppen verksamhet

Uppsökande verksamhet

Dagverksamhet Strået och Kontakten

sabina.ramstrom@fagersta.se

0223-441 29

Reigans Helena 

Verksamhetschef arbetsmarknadscentrum

helena.reigans@fagersta.se

0223-440 10

Slanjankic Biserka

Coach

biserka.slanjankic@fagersta.se

0223-442 17

Stenquist Tram 

Enhetschef Kolmilegränd 3 & 5

Sans á Tout

Pool LSS

Korttidsplatser LSS

tram.stenquist@fagersta.se

0223-445 45

Telefontid måndag-fredag 8.00-10.00

Stetsko Johan

Hälso- och sjukvård - Sjuksköterskor och
Rehabgruppen

johan.stetsko@fagersta.se

0223-446 96

Söderlund Pernilla

Chef för socialförvaltningen

pernilla.soderlund@fagersta.se

0223-442 65

Sörengård Annelie 

Verksamhetsansvarig Samordningsteamet Fagersta, Norberg, Skinnskatteberg, FNS

annelie.sorengard@fagersta.se

0223-441 70

Öberg Ingrid

Ekonomisekreterare

ingrid.oberg@fagersta.se

0223-443 85


Senast ändrad: 2019-09-04

Scrolla upp