SÖK PÅ SIDAN

Kontakta fagersta kommun

Postadress:
Fagersta kommun
737 80 Fagersta

Telefon:

0223-440 00

Fax:

0223-171 01

Öppettider:

7.30-12.00 och 13.00-16.00

Besök oss:

Norbergsvägen 19 
737 80 ­Fagersta

Förtroendevalda

Här hittar du kontaktuppgifter till Fagersta kommuns förtroendevalda. Kontakta kommunkansliet om det är någon uppgift du saknar.

Information om vilka uppdrag respektive politiker har hittar du under sidan Kommun och politik/ Politisk organisation.

Namn

Parti

E-post

Telefonnummer

Aarnio, Dennis

Sverigedemokraterna

dennis.aarnio@fagersta.se


Abdul Sater, Nana

Vänsterpartiet

nana.abdul.sater@edu.fagersta.se

Andersson, Lennart

Moderaterna

lennart.andersson@fagersta.se

Andersson, Sune

Socialdemokraterna

sune.andersson@fagersta.se

070-9376415

Berglin, Hans-Åke

Vänsterpartiet

hans-ake.berglin@fagersta.se

Bergman, Kristina

Vänsterpartiet

kristina.bergman@fagersta.se

Bergström, Gertraude

Socialdemokraterna

gertraude.bergstrom@fagersta.se

070-7460632

Bergström, Niclas

Socialdemokraterna

niclas.bergstrom@fagersta.se

072-2072624

Bergström-Hynynen, Anna

Socialdemokraterna

anna.hynynen@politiker.fagersta.se

070-3754854

Björlestrand, Mikael

Socialdemokraterna

mikael.bjorlestrand@fagersta.se

073-5044572

Bohman, Magnus

Liberalerna

magnus.bohman@fagersta.se

070-3839609

Borg, Christer

Sverigedemokraterna

christer.borg@fagersta.se

070-3753077

Cronberg, Stefan

Moderaterna

stefan.cronberg@fagersta.se


Eduardo Gonsalez, Walter

Sverigedemokraterna

walter.eduardo.gonzalez@politiker.fagersta.se

el Rachidi, Gustav

Socialdemokraterna

gustav.el-rachidi@fagersta.se

073-2712418

Eldståhl, Lena

Socialdemokraterna

lena.eldstahl@fagersta.se

073-2231264

Eriksson, Christian

Moderaterna

christian.eriksson@fagersta.se

Eriksson, Jessika

Sverigedemokraterna

jessika.eriksson@politiker.fagersta.se

Eriksson, Rikard

Socialdemokraterna

rikard.eriksson@fagersta.se

Falk , Christer

Sverigedemokraterna

christer.falk@politiker.fagersta.se

Fredriksson, Bertil

Sverigedemokraterna

bertil.fredriksson@politiker.fagersta.se

Granlund, Hans

Vänsterpartiet

hans.granlund@fagersta.se

073-9448551

Hanning, Elisabeth

Vänsterpartiet

elisabeth.hanning@fagersta.se

070-8662817

Hellman, Kristina

Liberalerna

kristina.hellman@fagersta.se

Hellström, Andreas

Socialdemokraterna

andreas.hellstrom@politiker.fagersta.se

Himmler, Tony

Socialdemokraterna

tony.himmler@politiker.fagersta.se

Johansson, Birgitta

Socialdemokraterna

birgitta.johansson@politiker.fagersta.se

Johansson, Jan

Moderaterna

jan.johansson@fagersta.se

070-2402540

Johansson, Stefan

Vänsterpartiet

stefan.johansson@fagersta.se

Jönsson, Bengt-Åke

Sverigedemokraterna

bengt.ake.jonsson@fagersta.se

Lang Larsson, Maria

Moderaterna

maria.lang.larsson@fagersta.se

073-6824821

Libäck-Lundstedt, Solfrid

Sjukvårdspartiet

solfrid.liback.lundstedt@politiker.fagersta.se

Lilja-Stenholm, Anita

Liberalerna

anita.lilja.stenholm@fagersta.se

070-7936946

Lindgren, Bengt

Socialdemokraterna

bengt.lindgren@fagersta.se

Lyly, Erkki

Socialdemokraterna

erkki.lyly@fagersta.se

Molin, Gunilla

Moderaterna

gunilla.molin@politiker.fagersta.se

Normann, Linda

Vänsterpartiet

linda.normann@edu.fagersta.se

073-6543583

Nordström, Lars

Vänsterpartiet

lars.nordstrom@fagersta.se

Norström, Barbro

Sjukvårdspartiet

barbro.norstrom@politiker.fagersta.se

Nurmi, Marjatta

Socialdemokraterna

marjatta.nurmi@fagersta.se

076-7882750

Nygårds, Helena

Socialdemokraterna

helena.nygards@edu.fagersta.se

Olander, Mats

Sjukvårdspartiet

mats.olander@politiker.fagersta.se

Pesonen, Sinikka

Socialdemokraterna

sinikka.pesonen@fagersta.se

Piirhonen, Lars

Socialdemokraterna

lars.piirhonen@fagersta.se

Silander, Kimmo

Sverigedemokraterna

kimmo.silander@fagersta.se

Sjöström, Åsa-Märta

Socialdemokraterna

asa-marta.sjostrom@edu.fagersta.se

073-7082977

Skoglund, Ulrika

Socialdemokraterna

ulrika.skoglund@fagersta.se

Strandberg, Stefan

Socialdemokraterna

stefan.strandberg@fagersta.se

Sundberg, Gunilla

Socialdemokraterna

gunilla.sundberg@fagersta.se

Söderblom, Eva

Socialdemokraterna

eva.soderblom@fagersta.se

Todorovic, Nedjo

Vänsterpartiet

nedjo.todorovic@fagersta.se

Ulfborg, Tomas

Vänsterpartiet

tomas.ulfborg@fagersta.se

Wallsten, Marino

Socialdemokraterna

marino.wallsten@fagersta.se

0223-44100

Wikman, Eleonor

Socialdemokraterna

eleonor.wikman@fagersta.se

070-2660327


Senast ändrad: 2020-10-09

Scrolla upp