SÖK PÅ SIDAN

Kontakta fagersta kommun

Postadress:
Fagersta kommun
737 80 Fagersta

Telefon:

0223-440 00

Fax:

0223-171 01

Öppettider:

7.30-12.00 och 13.00-16.00

Besök oss:

Norbergsvägen 19 
737 80 ­Fagersta

Bilder & kontaktuppgifter politiker

På dessa sidor hittar du kontaktuppgifter till politiker i Fagersta kommun. Hittar du inte den du söker är du välkommen att kontakta oss. Mailadress och telefonnummer finns under fliken "Kontakt" ovan.

För högupplöst bild, klicka på valt foto.

Politiker

Kommunfullmäktiges ordförande

Åsa-Märta Sjöström (S)
asa-marta.sjostrom@fagersta.se
073-708 29 77

Kommunstyrelsens ordförande

Marino Wallsten (S)
marino.wallsten@fagersta.se
0223-441 00

Gruppledare för partierna i kommunfullmäktige

Liberalerna

Magnus Bohman
magnus.bohman@fagersta.se

Nya Moderaterna

Jan Johansson
jan.johansson@fagersta.se
070-240 25 40

Socialdemokraterna

Eleonor Wikman
eleonor.wikman@fagersta.se
070-266 03 27

Sverigedemokraterna

Christer Borg
christer.borg@fagersta.se

Vänsterpartiet

Elisabeth Hanning
elisabeth.hanning@fagersta.se
070-866 28 17

Sjukvårdspartiet

Barbro Norström
barbro.norstrom@politiker.fagersta.se

Senast ändrad: 2018-11-28

Scrolla upp